Księgowość dla firm

Księgowość dla firm

Usługi w: Księgowość dla firm

Halina Karpol-Korbecka

Halina Karpol-Korbecka

Prezes CGO Accounting sp. z o.o. / Główna księgowa
Księgowość dla firm

Wsparcie na etapie startu

Pomagamy w rejestracji działalności, wyborze optymalnej formy opodatkowania oraz w rejestracji jako podatnika VAT. Doradzamy również w zakresie wprowadzenia majątku do firmy i optymalizacji obciążeń ZUS.

Rozliczenia międzynarodowe

Specjalizujemy się w rozliczaniu transakcji międzynarodowych, w tym w systemie MOSS oraz VAT OSS. Dzięki naszej pomocy, Twoje transakcje z klientami z Unii Europejskiej będą prawidłowo rozliczone pod kątem VAT.

Nowoczesna księgowość dla firm

Sami korzystamy i zachęcamy naszych klientów do korzystania z elektronicznego obiegu dokumentów. Pomagamy wdrażać nowoczesne rozwiązania w zakresie ewidencji i księgowości.

Obsługa kadrowo-płacowa dla firm

Zajmujemy się kompleksową obsługą kadrowo-płacową, w tym prowadzeniem teczek osobowych pracowników, rozliczaniem czasu pracy, przygotowywaniem umów o pracę, umów zlecenie, naliczaniem wynagrodzeń oraz reprezentacją przed ZUS.

Kompleksowe wsparcie dla firm

Poza prowadzeniem księgowości dla firm i spółek świadczymy również usługi doradcze w zakresie prawa i podatków, w ramach których wskażemy Ci na przykład, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze.

Księgowość dla spółek na estońskim CIT

Jesteśmy specjalistami od estońskiego CIT – w końcu sami korzystamy z ryczałtu od dochodów spółek. Prowadzimy obsługę księgową spółek w estońskim CIT jak i tych, które dopiero wchodzą w ten reżim opodatkowania.

Księgowość dla firm produkcyjnych

Księgowość dla firm produkcyjnych

Zrozumienie specyfik finansowej branży produkcyjnej

Nasze usługi księgowe dla firm produkcyjnych koncentrują się na dostosowaniu strategii finansowych i podatkowych do unikalnych potrzeb i wyzwań tego sektora. Oferujemy kompleksowe wsparcie, począwszy od codziennego zarządzania księgowością, poprzez optymalizację kosztów zatrudnienia, aż po wsparcie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych.

Maksymalizacja korzyści z ulgi B+R

Pomagamy firmom produkcyjnym w pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową. Dzięki temu nasi klienci mogą znacznie obniżyć obciążenie podatkowe, reinwestując zaoszczędzone środki w dalszy rozwój i innowacje.

Zmniejszenie kosztów pracy przy jednoczesnym wzroście efektywności

Specjalizujemy się w optymalizacji kosztów zatrudnienia w firmach produkcyjnych. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych metod i narzędzi, pomagamy zredukować wydatki na pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu lub nawet zwiększeniu produktywności.

Pełna księgowość dla firm. W ramach naszej usługi zajmujemy się m.in.:

 • prowadzeniem ksiąg rachunkowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych, komandytowych, przedstawicielstw, fundacji czy stowarzyszeń,
 • pomagamy w procedurach podatkowego i księgowego zamykania roku obrotowego,
 • sporządzamy sprawozdania według MSSF, US GAAP lub wewnętrznych standardów sprawozdawczości Klienta,
 • świadczymy usługi księgowe dla Klientów prowadzących księgę przychodów i rozchodów, w tym usługi podatkowe,
 • prowadzimy ewidencje środków trwałych,
 • prowadzimy rejestry zakupu i sprzedaży VAT w formie pliku JPK_VAT,
 • pomagamy i asystujemy w procesie rejestracji VAT Klienta,
 • przygotowujemy miesięczne rozliczenia oraz deklaracje podatkowe (CIT, VAT, PIT),
 • prowadzimy rejestry VAT spółek zagranicznych zarejestrowanych w Polsce.
 • profesjonalną pomoc i wsparcie przedsiębiorcy, na każdym etapie prowadzenia przez niego działalności,
 • wsparcie w zakresie dostosowania działalności gospodarczej do wymogów Nowego Polskiego Ładu,
 • kontakt i współpracę w imieniu Klienta z organami podczas kontroli podatkowych.

Doradztwo i wsparcie podatkowe – księgowość dla firm

Pomagamy w rozliczaniu podatków firmom polskim i zagranicznym. Na bieżąco śledzimy zmiany, jakie zachodzą w przepisach podatkowych, co pozwala nam oferować skuteczną optymalizację podatkową. Przekonaj się, że z nami prowadzenie działalności się opłaca.

Ilość danin publicznoprawnych stale wzrasta i nawet doświadczonym przedsiębiorcom niełatwo odnaleźć się w gąszczu regulacji prawnych. Specjaliści CGO Group służą pomocą w terminowym rozliczaniu poszczególnych podatków, sporządzają niezbędne pisma i biorą udział w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych broniąc interesu naszych Klientów.

Księgowość dla firm. Controlling finansowy i operacyjny

Prowadzenie własnej firmy to nieustanna walka z konkurencją o pozycję lidera w branży. Aby zapewnić sobie przewagę, warto rozważyć skorzystanie z usługi controllingu finansowego. To zespół działań nakierowanych na planowanie oraz koordynowanie procesów w przedsiębiorstwie, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności finansowej.

Usługi kadrowo-płacowe dla firm i spółek

W CGO Group zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę w każdej firmie odgrywają pracownicy. To oni tworzą zespół i to dzięki nim każde przedsiębiorstwo może się rozwijać. Usługi kadrowo płacowe obejmują wsparcie w procesie zatrudniania nowych osób, a także obsługi już istniejących etatów.

Nasi specjaliści pomogą znaleźć optymalną formę zatrudnienia oraz przeprowadzą Cię przez proces nawiązania lub rozwiązania stosunku pracy zgodnie z prawem. Oferujemy również wsparcie w zakresie:

 • formułowania kontraktów zawieranych z pracownikami (m.in. umowy o pracę, cywilnoprawne, kontrakty menadżerskie, umowy akordowe) oraz dokumentów towarzyszących zatrudnieniu (np. umowy NDA);
 • rozliczeniu z obowiązków płatnika;
 • reprezentacji przed Państwową Inspekcją Pracy, ZUS, urzędem skarbowym oraz sądem pracy;
 • prowadzenia akt pracowniczych;
 • bieżącej obsłudze PPK;
 • monitorowania terminów ważności umów, badań lekarskich i szkoleń BHP.

Deklaracje Podatkowe

Prawidłowe sporządzanie i składanie deklaracji podatkowych to jedno z najważniejszych zadań w prowadzeniu biznesu. Błędy w tym obszarze mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, włącznie z nałożeniem kar przez urzędy skarbowe. Dlatego nasze biuro rachunkowe w Łodzi zawsze dokłada wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom pełne wsparcie w tym zakresie. Przygotowujemy i składamy wszelkiego rodzaju deklaracje podatkowe, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Księgowość dla firm. Księgi Przychodów

Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Z naszym profesjonalnym biurem rachunkowym, ten obowiązek staje się prosty i bezproblemowy. Nasz zespół specjalistów zapewnia kompleksową obsługę księgową, obejmującą m.in. prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, co pozwala Ci skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu.

Najwyższy standard obsługi

Stawiamy na wysoki standard obsługi rachunkowej. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. Dlatego stale doskonalimy nasze umiejętności i poszerzamy wiedzę, aby sprostać wymaganiom naszych klientów. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy są gotowi pomóc Ci w każdym aspekcie księgowości.

Wyróżniony ekspert

Halina Karpol-Korbecka

Prezes CGO Accounting sp. z o.o. / Główna księgowa

Szukasz zaufanego partnera w zakresie obsługi księgowej?

Wyślij wiadomość

  W czym jeszcze możemy pomóc?

  Obsługa cudzoziemców